Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor pro TéléStar

19. 7. 2006
Být u udílení cen "M6" Awards 2000, máte z tohoto pomyšlení strach?
Trošku. Tato nominace a tato veliká událost pro mě znamená příliš mnoho, vždyť jsem taky nejmladší nominovanou. Ale zároveň je to všechno pro mě tak skvělé. Od mého prvního setkání s Mylene Farmer a Laurenntem Boutonatem procházím tolika krásnými věcmi, které jsou k nezaplacení.

Jak je člověk nezávislý jako šestnáctiletá školačka?
S hodně kompromisy, protože často nestíhám už po dvou dnech ve škole, byla bych raději ve studiu u mého prvního alba. Kvůli mému neustálému cestování z Ajaccia, kde bydlím, do Paříže, kde pracuji, bylo nemožné navštěvovat školu. Takže jsem nucená pracovat ve studiu. Pokouším se [doma] pracovat šest hodin, avšak když jsem v Paříži, tento rytmus porušuji.

Má tento život také jiné stránky?
Ano! Především odsuzování některých profesorů, např. přichází s poznámkami jako: "Děláš ze sebe hvězdu..." Potom pracuji (učím se) přece jenom raději sama.

Jste často v Paříži?
Většinou tak dva dny v týdnu. Normálně zapadnu do hotelu s mou matkou nebo otcem. Už jsme ale přemýšleli o tom, že si pronajmeme nějaké apartmá, abychom žili normálněji. Ale za žádnou cenu nechci navždy opustit Ajjacio, potřebuji u sebe moře a také mé přátele.

Jaké byly reakce na váš úspěch?
Velmi kladné... Ale mám najednou více přátel než předtím! Opravdu dobře vím, kdo jsou moji opravdový kamarádi, kteří mě mají rádi a s kterými jdu kolikrát nakupovat nebo se napít, jsem totiž přece domýšlivá a nafoukaná, to mě udržuje fit [smích].

Jaképak jsou vaše záliby?
Sladkosti! Jsem blázen do gumových medvídků, těch červených. Protože jsem také náročná, je také má hudba taková, mé album se přece jmenuje "Gourmandises" (Lahůdky).

Toto album vyšlo v několika málo dnech. Co nám k tomu můžete říct?
Album obsahuje mé dva singly: "Moi... Lolita" a "L'Alize". Název písně L'Alizé pochází ze jména horkého pasátu, který přichází z ostrovů, taková je také má povaha. Budou tam také věci, které člověk neočekával. V tomto albu, i když bylo napsáno od Mylene Farmer, se přesto najde spousta věcí ode mě. Ale teď už více neprozradím.

Tajemství?
Hodně dělám pro to, aby to bylo napínání a překvapení. Já, která mám vždy hrůzu z překvapení, jsem velmi zvědavá, abych čekala. Ráda lidi napínám.

Šokujete také?
Se svými šestnácti lety jsem ještě velmi mladá a proto také trochu zkouším, ale věřím, že nejsem někdo, kdo jiné lidi může a chce šokovat, ani svou hudbou.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář